• home
  • o nas
  • oferta
  • referencje
  • realizacje
  • kontakt

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

tel.: +48 501-48-46-13
tel.: +48 501-62-33-96

e-mail: biuro@histo.pl

przejdź do formularza >
home > realizacje 2012 > Monitoring IP - montaż, instalacja, konfiguracja hybrydowego systemu monitoringu wizyjnego w oparciu o kamery analogowe i cyfrowe IP na terenie zakładu położonego w okolicach Poznania.

REALIZACJE 2012

24.12.2012r
Monitoring IP - montaż, instalacja, konfiguracja hybrydowego systemu monitoringu wizyjnego w oparciu o kamery analogowe i cyfrowe IP na terenie zakładu położonego w okolicach Poznania.

Na terenie zakładu zainstalowano łącznie 78 kamer systemu monitoringu wizyjnego. Zastosowano kamery cyfrowe IP firmy ACTi o rozdzielczości 1,3 Mpix oraz 4,0 Mpix. Łączna ilość kamer cyfrowych IP zainstalowana na obiekcie wynosi 42 sztuki. Zasilanie kamer IP wykonano w standardzie PoE IEEE 802.3af/at przy zastosowaniu zarządzanych przełączników sieciowych firmy CISCO. W skład systemu monitoringu weszły także 32 analogowe kamery firmy Samsung. System wyposażono w hybrydowy serwer monitoringu firmy exacqVision Pro. Jest to hybrydowe rozwiązanie do zapisu i zarządzania obrazem pozwalającym łączyć w jeden system rozwiązania tradycyjnych kamer analogowych z najnowszą technologią kamer IP.   Serwer exacqVision Pro pozwala podłączyć do 32 kamer analogowych zapisywać obraz do rozdzielczości D1(4CIF), z ustawialną gęstością zapisu do 400ips, zachowując nieporównywalną, jakość i czystość obrazu.   Pojedynczy serwer exacqVision Pro może obsłużyć do 64 kamer IP we wszystkich rozdzielczościach, formatach kompresji obsługiwanych przez wiodących producentów kamer IP. Serwer został wyposażony w osiem dysków o łącznej pojemności 16 TB z funkcją RAID. Na obiekcie stworzono centralny punkt monitoringu w oparciu o cztery monitory LCD oraz konsolę sterowniczą. Dla wskazanych stacji roboczych zostało zainstalowane i skonfigurowane oprogramowanie kliencki exacqVision umożliwiające zdalny podgląd z określonych przez użytkownika kamer zainstalowanych na obiekcie. Całość systemu została zaprogramowana i skonfigurowana zgodnie z wytycznymi Zamawiającego. Po zakończeniu prac przeprowadzono szkolenia instruktażowe w zakresie obsługi zintegrowanego systemu monitoringu IP.